مطالب ارائه شده در جلسه مورخ 4 / اسفند ماه / 1388

 

جلسه هفتگی فامیل روز سه شنبه 4 / اسفند ماه / 1388 در هیئت آل محمد به میزبانی جناب آقای سید حسن مدرس  برگزار شد .

در این جلسه که با مدیریت جناب آقای محمد مدرس عسکری بود ، طبق روال معمول هر هفته پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط جناب آقای حیدر عباس نژاد ، دعای توسل توسط جناب آقای سید علی موسوی شوشتری وبیان احکام اغسال توسط جناب آقای علی سلیمی ومطالب مفیدی توسط برخی از شرکت کنندگان ارائه شد که در ذیل به صورت تیتر موار به آن ها اشاره می شود :

1- جناب آقای عبد الحسین اکبری : در مورد غرور و پیامدهای آن

2- جناب آقای محمد رضا حشمت خواه : امامت یازدهمین اختر تابناک عالم اسلام وآغاز امامت صاحب الزمان عجل الله فرجه الشریف ( کتاب قصص القرآن سید نعمت الله جزارئری.

3- جناب علی سلیمی : نکاتی درمورد غیبت ورؤیت امام زمان عجل الله فرجه الشریف.

4- جناب آقای حیدر صالح : حدیث « ترک الغیبة عند الله أفضل من عشرة آلاف رکعة تطوعاً » .

5- جناب آقای دکتر احمد موسوی شوشتری : ادامه موضوع تغیر وتحول هدفمند و شاخص های آن در یک فرد مسلمان. ضمنا جناب دکتر به این خاطره اشاره نمودند وفرمودند :

یکی از دوستانم که در دکترای مهندسی مواد ، دوره تحقیقاتی دکترایش، با دستگاهی کار می کرد تا رفتار مواد را در مقیاس اتم مورد مطالعه وبررسی قرار می داد. در مطالعات خود، رفتارهای بسیار شگفت آوری از اتم های مواد مشاهده می کرد که بسیار تحت تأثیر این رفتارها وشگفتی های آفرینش وعالم خلقت قرار گرفت. درضمن یکی از کنفرانس ها با استادی که این دستگاه را ساخته بود ملاقات می کند وبرخی از مشاهدات خود را با استاد مذکور در میان می گذارد واز شگفتیهای اتمهای مواد و اینکه آنها با او سخن می گویند بیان کرد. دانشمند سازنده دستگاه به دوستامان می گوید، من با این مواد و اتم ها سالها زندگی می کردم ، واین اتم ها بودند که مرا یاری وراهنمایی می کردند که چه گونه دستگاه را بسازم وتکمیل نمایم .. !!   

6- جناب اقای محمد مدرس عسکری : نقش امام حسن عسکری وامام مهدی عجل الله فرجه الشریف.

7- جناب اقای سید عبد المناف موسوی شوشتری : چرا تکبر کفر است ؟ وخاطره ای از توسل وپناه بردن به معصومین علیهم السلام .

8- جناب آقای حسن مشتاق عسکری : شعر ، در مورد امام حسن عسکری (ع) وصاحب العصر والزمان عجل الله فرجه الشریف

9- جناب آقای محمد ابراهیم شریف عسکری : مناسبتهای مذهبی هفته گذشته

10- جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محمد علی عباس نژاد: ذکر مصیبت وبردباری وشکیبایی امام حسن عسکری علیه السلام .

نگارش در تاريخ جمعه ٧ اسفند ۱۳۸۸ توسط پیـوند آل محمد (ص) | نظرات()