بسم الله الرحمن الرحیم

 

سالها پیش به همت تعدادی از بستگان بذر شجره طیبه ای نهاده شد که خیلی ها تصور نمی کردند پس از گذشت سالها بتواند ثمرات بسیار مفید وگرانبهایی به بار آورد امروز اما بسیارند کسانی که از میوه های شیرین آن بهره مند می شوند.

مجله پیوند آل محمد (ص) نهال نوپای قدیمی به همت و همکاری بسیاری از شما بستگان عزیز پدید آمد و به راهش ادامه می دهد .

امروز 30(سی ام ) مهرماه به بهانه هشتمین سالگرد تأسیس این نهاد پربرکت به چگونگی تولد این رسانه فامیلی اشاره مختصری می کنیم به امید آنکه برای آنانکه توان همکاری دارند انگیزه ای ایجاد کند تا بیشتر از پیش به این نهاد فرهنگی فامیلی توجه کنند.

خیلی ها می خواهند بدانند مجله پیوند آل محمد (ص) چگونه ودر چه زمانی پا به عرصه وجود گذاشت و منتشر شد ؟ شرح ماوقع را از زبان برادر گرامی آقای ابراهیم شریف عسکری به محضرتان تقدیم می کنیم .

مجله : جناب آقای ابراهیم شریف عسکری همه بستگان می دانند که شما از ابتدای تأسیس این مجله همکاری بسیار فعال و تنگاتنگی داشته ودارید می خواهیم از زبان خودتان بفرمایید این مجله چگونه پدید آمد و اکنون چه وضعیتی دارد ؟

ابو محمد : از حسن ظن شما نسبت به این بنده ضعیف خدا تشکر می کنم آنچه انجام شده وظیفه بوده  در جواب  سؤال شما باید بگویم سالها پیش اما نه خیلی دور اوائل سال 13٧٩ که جلسات فامیلی به این شکل امروزی در نیامده بود و شبهای جمعه در ساختمان هیئت آل محمد (ص) تشکیل می شد و بیشتر فامیل در آن شرکت می کردند تقریبا اوائل خرداد 13٧٩ بود که  دکتر صالح شریف عسکری به من فرمودند :" کمیته هیئت تو را برای انتشار مجله انتخاب کرده .. آیا می توانی یک  مجله منتشر کنی ؟"

گفتم چه مجله ای ؟ گفتند مجله فامیلی، گفتم بله می توانم اما شرایطش چیست ؟

ایشان گفتند:" شرایطی ندارد فقط اخبار فامیل وچند موضوع که به درد فامیل به ویژه جوان ترها بخورد ."

گفتم بسیار خوب ان شاء الله این کار را خواهم کرد .

بنده هم در جمع فامیل این خبررا اعلام کردم که می خواهیم مجله ای مخصوص فامیل منتشر کنیم وخیلی از جوانها از این موضوع استقبال کردند که اولین جلسه جهت بررسی نظرات وپیشنهادات آقایان در تاریخ 19/6/1379 با حضور سه نفر در کتابخانه هیئت آل محمد (ص) تشکیل شد .

بالأخره پس از گذشت چندین جلسه  شروع به جمع آوری مطالب نمودیم .

اولین نفری که برای نوشتن سرمقاله انتخاب شد حضرت آیت الله علامه عسکری قدس سره بود ، ایشان هم علی رغم مشغله فراوان ضمن تشویق ما نخستین سرمقاله را برای اولین مجله  نوشتند که عنوان آن "سخن موزون" بود وتاریخ آن همانطور که در ذیل مقاله مرقوم فرموده اند  

 

به این ترتیب اولین مجله در تاریخ 3٠/7/1381 که مصادف با 15 شعبان بود منتشر شد .

البته در این راه فراز ونشیب بسیار داشتیم مشکلات وکمبود هایی که نمی توان همه آنها را برشمرد و شرح آن را در فرصت دگرخواهم گفت.

در انتها امید بنده اینست که بستگان وارحام محترم توجه وعنایت بیشتری به مجله بفرمایند که این نهال فرهنگی بتواند به حیات خود ادامه دهد وکما فی السابق میوه های مفید به بار آورد .

مجله : از شما تشکر می کنم  ماهم امیدواریم شاهد رشد وترقی بیش از پیش مجله پیوند‌آل محمد (ص) باشیم .

گزارشگر مجله پیوند آل محمد (ص) ویژه فامیل

 

نگارش در تاريخ شنبه ٢ آبان ۱۳۸۸ توسط پیـوند آل محمد (ص) | نظرات()