25 اردیبهشت روز جهانی خانواده

اعضای خانواده

پدر، مادر، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، بازم بگم!

بچه های خوبم! این افرادی که نام بردم با همدیگه یک خونواده رو تشکیل می دن و حتما می دونید که هر کدوم از این افراد هم وظیفه هایی دارن که باید به اون عمل کنن. ببینم شما توی خونه با برادر و خواهراتون مهربون هستید؟ به حرف بزرگ تراتون گوش می کنید؟ همین ها باعث می شه که همه توی خونواده از هم راضی باشن و هیچ مشکلی برای کسی پیش نیاد، ولی اگه خدای نکرده کسی کارهایی نامناسب رو انجام بده، اون وقته که عصبانیت و ناراحتی آروم آروم وارد خانواده می شه. اما من می دونم که توی خونه های هیچ کدوم از شماها، جای پای ناراحتی وجود نداره، نه بچه ها؟

هدیه

آقا امیر! این همه گل رو برای چی می خوای؟ بچه ها می بینید یک، دو، سه، بچه ها هفت تا شاخه گل قرمزِ قشنگ، توی دستای آقا امیره. شما می دونید واسه چی می خواد؟ امروز روز خانواده است و امیر، برای هر کدوم از اعضا خونوادش، یه شاخه گل خریده. آفرین به امیر که این قدر فکرش خوب کار می کنه. اون با این کار، به همه افراد خونواده ش می گه که من همه شماها رو خیلی خیلی دوست دارم. ببینم شما چی؟ آیا برای روز خونواده کاری کردید؟

خانواده یکدل

دیروز حامد کوچولو، ناراحت و غمگین کنار در خونه شون نشسته بود. بهش نزدیک شدم و گفتم: آقا حامد! می تونم بپرسم چرا ناراحتی؟ حامد سرشو بلند کرد و گفت: می دونید، بابام دو روزه که مریض شده و رفته بیمارستان. به خاطر همین، من خیلی خیلی ناراحتم. می دونید بچه ها من اون لحظه به فکرچی افتادم. فکر کردم توی خونواده خوب و صمیمی، همه با ناراحتی های هم ناراحت و غمگین می شن و با شادی های هم شاد می شن. توی یک خونواده صمیمی، هیچ کس دوست نداره ناراحتی هیچ کس رو ببینه. پس معلوم بود که آقا حامد توی یه خونواده صمیمی زندگی می کنه. حالا ما هم دعا می کنیم تا پدر حامد کوچولو خیلی زود خوب بشه و برگرده به خونواده صمیمی خودش. ان شاء اللّه

قانون خانه

لباس ها سرجاش، کفش ها سر جاش، جوراب ها هم سر جاشون. به این ها می گن قانون های ساده خونواده. خوب شما به قانون ها عمل می کنید. بله بچه ها! این قانون ها و قانون هایی که توی هر خونواده ای وجود داره، باید به وسیله همه افراد خونواده اجرا بشه و اگر کسی بخواد بر خلاف برنامه های خونواده عمل کنه، اون وقته که باید جریمه بشه. ببینم شما تا حالا قانون خونواده رو زیر پا گذاشتید؟ خدا نکنه. بچه ها! سعی کنید همیشه هر جایی که هستید، توی خانواده، مدرسه و جامعه، به قانون احترام بگذارید.

آرامش خانوادگی

کی می تونه بگه اگه خونواده نبود چی می شد؟ هیچ در این مورد فکر کردید؟ پس امروز که روز خونواده است، یک کم به این موضوع فکر کنید. آیا اگر شما میون خونواده خوبتون نبودید، در کنار پدر، مادر، برادر و خواهرای خوبتون نبودید، این قدر احساس آرامش می کردید؟ من که فکر نمی کنم. می دونید چرا؟ چون اون وقت شما نمی دونستید باید مشکلات خودتون رو با کی در میون بذارید. با کی حرف بزنید و در پایان روز، با خیال راحت و آرامش کامل در کنار خانواده تون استراحت کنید.

.hawzah.net

/ 0 نظر / 57 بازدید