دفاع شیخ صفار از امام خمینی و آیت الله سیستانی

 پیروزی یک روحانی شیعه در مناظره‌ای شیعی – وهابی

 

شیخ صفار همچنین توانست به خوبی از امام خمینی و آیت الله سیستانی دفاع کند. حسن صفار تا پایان برنامه حتی یک حرف هم از مواضع خود عقب نکشید در حالی که شیخ سعد به گونه‌ای بود که گویا سقف بر سر وی خراب شده است

به گزارش شیعه آنلاین، جمعه شب گذشته یک مناظره‌ تلویزیونی شیعی – وهابی میان حجة الإسلام و المسلمین شیخ «حسن صفار» روحانی سرشناس شیعیان عربستان و شیخ «سعد البریک» چهره سرشناس وهابیت در سعودی برگزار شد و به طور زنده از شبکه ماهواره‌ای "دلیل" پخش گردید.

 

اغلب روزنامه نگاران و نویسندگان سرشناس وهابی در مقالات گوناگون خود که طی دو روز گذشته در مطبوعات مختلف منتشر شده، به شکست رقیب وهابی اعتراف کرده و شیخ «حسن صفار» را پیروز این مناظره معرفی کردند. این نویسندگان در مطالب خود نسبت به این پیروزی شیعیان، ابراز خشم کرده و مدعی شدند که رقیب شیعی توانست مظلومیت شیعیان را اثبات کند.

 

تعدادی از این روزنامه نگاران و نویسندگان با حمله شدید به «سعد البریک» و انتقاد از وی، طریقه بحث هجومی که در پیش گرفت را عامل شکست او دانستند. برخی از این روزنامه نگاران و نویسندگان نیز «عبدالعزیز قاسم» مجری این مناظره و عدم توانایی وی در اداره مناظره را عامل شکست وهابی‌ها و پیروزی شیعیان دانستند.

 

در همین راستا «عبدالرحمن أبومنصور» پژوهشگر و نویسنده سرشناس سعودی طی مقاله‌ای در این باره نوشت: در حالی که شیخ سعد مانند شیر در این مناظره ظاهر شد اما شیخ حسن صفار توانست با مظلومیت و مظلوم نمایی، رفتارهای نژاد پرستانه و طایفه گرایانه علیه شیعیان را به خوبی فاش کند. شیخ صفار همچنین توانست به خوبی از امام خمینی و آیت الله سیستانی دفاع کند. حسن صفار تا پایان برنامه حتی یک حرف هم از مواضع خود عقب نکشید در حالی که شیخ سعد به گونه‌ای بود که گویا سقف بر سر وی خراب شده است.

 

از سوی دیگر «ابراهیم شهری» نویسنده سرشناس سعودی و مدیر یکی از سایت های معروف خبری نیز طی مقاله‌ای در این باره نوشت: صفار در این برنامه تلویزیونی پیروز شد و به آنچه می خواست رسید اما موضع شیخ سعد ضعیف بود. واقعیت این است، این برنامه به نفع فریاد شیعیان افراط گرا! تمام شد.

منبع : شیعه اونلاین shia-online.ir © 2007 - Allrights reserved

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
محمدرضاشریف عسکری

احسنت یاشیخ صفار